No 1.līdz 3.oktobrim Daugavpilī notiek asins nodošanas akcija “Esi vesels – palīdzi citam”

05.04.2014 14:5401/10/07

Akciju organizē Daugavpils reģionālās slimnīcas ASN sadarbībā ar Valsts asinsdonoru centra (VADC) Latgales filiāli un radio "Alise Plus". Asinis nodot varēs no plkst.8 līdz 17, Centrālās poliklīnikas 3 stāvā.

Jau no 1.septembra radio"Alise Plus" aicina visus daugavpiliešus ziedot asinis akcijas laikā, informējot sabiedrību par donoru kustību Daugavpilī. Atsaucās ļoti daudzi uzņēmēji, kuri bija gatavi paši iesaistīties donoru kustībā, bet arī atbalstīja akciju materiāli. Tāpēc akcijas laikā donori saņem ļoti daudz jauku dāvanu kā pateicību par uzdrīkstēšanos un vēlmi palīdzēt.

Ar šīs akcijas palīdzību Daugavpils ASN cer piesaistīt gados jaunos cilvēkus Daugavpilī, kas asinis līdz šim nav ziedojuši, kā arī veicināt organizāciju un uzņēmumu atbalstu donoru kustībai Daugavpilī. Un šajā darbā lieti noder jauniešu vidū iecienītās radio līdzdalība akcijā. Tāpēc jau pirmajā dienā bija vērojama tieši jauniešu aktivitāte. Mediķi bija pārsteigti par tik lielu atsaucību, līdz plkst 15.00 asinis jau bija nodevuši 100 cilvēki. Mediķi cer, ka arī nākamajās divās dienās atsaucība būs liela.

Par asins donoru var kļūt ikviens vesels cilvēks vecumā no 18-65 gadiem, kura svars nav mazāks par 50 kilogramiem. Pirms procedūras vēlams paēst, nav ieteicams smēķēt un lietot alkoholu. Asins nodošana nav vēlama pēc nakts maiņas, saspringta darba, liela emocionāla pārdzīvojuma. Līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments.


Автор: Daugavpils

Добавить коментарий
Автор:
Комментарий:
Код проверки:
Captcha